Facebook

Волинський Центр Слуху і Мови Medincus

м. Луцьк, пр. Грушевського, 21. 

тел: +38 095 849 54 20

ДІАГНОСТИКА, ПРОФІЛАКТИКА І ЛІКУВАННЯ ХВОРОБ ВУХА

НОСА, ГОРТАНІ ТА РОЗЛАДІВ РІВНОВАГИ

Волинський Центр Слуху і Мови “Medincus” / Запитання

Наші послуги:

Вушний шум - лікування

Лікування вушного шуму може стати причиною фрустрації як пацієнта, так і лікаря. Хворий очікує схеми лікування: обстеження, лікування, виліковування. На жаль, така схема, найчастіше неможлива при лікуванні вушних шумів. Не існує  єдиного виду лікування, який діє ефективно при всіх варіантах шуму. Метод лікування залежить від причини і місця виникнення шуму. Вушний шум може виникнути в кожній частині слухового шляху, починаючи від зовнішнього слухового ходу, закінчуючи слуховою корою. Першим і найважливішим завданням лікаря, що займається цією проблемою -  знайти причину шуму і місце в слуховому шляху, в якому він виникає. Знаючи місце виникнення шуму, можна запропонувати пацієнтові найкращий, індивідуальний спосіб лікування.

Які методи найчастіше застосовуються в терапії вушних шумів?

Ліки, що покращують метаболізм тканин, серцево-судинні, трав'яні, гомеопатичні, заспокійливі, снодійні, психотропні засоби).

Лікарські процедури є цінними способами лікування тоді, коли причина шумів - це конкретна патологія. Операційні процедури, які виконуються на середньому вусі при таких хворобах, як наприклад отосклероз, тимпаносклероз або середній отит, можуть позбавити пацієнта від шумів, але їх зникнення ніколи не є головною метою операції. Вушний шум, причиною якого може бути невринома слухового нерва, лікується за допомогою операційного видалення пухлини, яка розростаючись може бути загрозою для життя хворого. Патологія судинної системи, найчастіше артеріально-венозні фістули (патологічні з'єднання між артеріальними і венозними або рідше артеріально-артеріальними судинами) лікуються хірургічно.

Вплив електростимуляції на рівень шумів було відзначено під час спостережень за пацієнтами з кохлеарними імплантатами. У багатьох випадках шуми зменшилися після операції, а в частині випадків повністю зникли. Електростимуляція заснована на подачі за допомогою електрода, прикріпленого до слухового каналу, невеликих електричних імпульсів, що стимулюють слуховий шлях.

Маскування засноване на використанні пристроїв, які генерують шум, що заглушає власний шум хворого. Пацієнт, носячи пристрій що маскує, не чує власного шуму, тільки шум пристрою. Можливо, що після зняття пристрою повернеться шум і буде більш обтяжливим, ніж раніше. Прихильники вважають, що маскування ефективно допомагає хворому, так як воно ліквідує прослуховування шуму під час його використання.

Лазерна терапія, що застосовується разом з іншими методами, може бути корисною для пацієнта.

Метод, за допомогою гіпербаричної кисневої камери заснований на факті, що причиною шуму є ефект кисневого голодування внутрішнього вуха. Терапія киснем в гіпербаричних камерах значно збільшує вміст кисню. Цей метод популярний в Німеччині, особливо в терапії «різкого шуму» або «раптової глухоти». Для лікування цієї терапією пацієнт повинен бути в хорошій фізичній формі.

Метод звикання (габітуаціі) - Tinnitus Reatraining Therapy (TRT).

Введення цього методу стало переломом в лікуванні шумів. Сьогодні цей метод є найефективнішим в боротьбі з шумом. Тренування слухових шляхів призводить до того, що шум стає більш нейтральним для пацієнта і одночасно менш помітним. Це може нівелювати будь-які негативні реакції і асоціації, пов'язані з шумом, і полегшити звикання до вушного шуму, та зменшити або навіть ліквідувати його сприйняття в мозковій корі.

Терапія проводиться при використанні широкосмугового генератора шуму або слухових апаратів. Це повністю безпечне лікування, яке не має побічних дій, і завдяки своїй значній ефективності є найкращим методом лікування більшості вушних шумів і підвищеної слухової чутливості.

Ми працюємо:

Пн 9ºº - 17ºº

Вт  9ºº - 17ºº

Ср  9ºº - 17ºº

Чт  9ºº - 17ºº

Пт  9ºº - 17ºº

Сб 10ºº - 14ºº

Нд вихідний

Запис по телефону:

+38 095 849 54 20

+38 098 597 84 91

Міжнародний Центр Слуху і Мови Medincus

Польща, м. Каєтани, вул. Мокра, 7. 

тел / факс: +48 22 46 35 314

email: international@medincus.pl

www.medincus.pl

Волинський Центр Слуху і Мови Medincus

Україна, м. Луцьк, пр. Грушевського, 21

Волинська обласна клінічна лікарня, 

тел: +38 0332 29 51 73

       +38 095 849 54 20,       +38 098 597 84 91

email: medincus.volyn@gmail.com