Волинський Центр Слуху і Мови Medincus

ДІАГНОСТИКА, ПРОФІЛАКТИКА І ЛІКУВАННЯ ХВОРОБ ВУХА

НОСА, ГОРТАНІ ТА РОЗЛАДІВ РІВНОВАГИ

м. Луцьк, пр. Грушевського, 21. 

тел: +38 095 849 54 20

Facebook

Волинський Центр Слуху і Мови “Medincus” / Запитання

Наші послуги:

Скринінг слуху новонароджених

Результати скринінгу слуху твоєї дитини незадовільні! Що це означає?

Результати скринінгу дитини, виконаного в  відділенні новонароджених, показують, що під час дослідження твоя дитина не чула добре одним або двома вухами. Це може бути пов'язано з порушенням слуху, але найчастіше причиною є сторонній шум, або амніотична рідина у вусі. Ці фактори призводять до неправильних результатів дослідження. Це означає, що твоїй дитині необхідно повторити тест в першому триместрі життя, щоб виключити можливість, дефекту слуху, що вимагає лікування.

Пам'ятайте! Дуже важливо повторити скринінг або виконати попереднє діагностичне дослідження!

Повторний скринінг може підтвердити або виключити проблеми зі слухом. Підтвердження означає, що будуть необхідні наступні діагностичні дослідження в аудіологічному центрі. Виняток означає, що під час дослідження дитина чує добре. Необхідно пам'ятати, що разом з розвитком дитини формується його слухове вміння. З плином часу дуже важливо спостерігати за розвитком слухових реакцій і мови дитини в умовах щоденної гри. Корисним буде "Тест розвитку слухових реакцій і мови". Пам'ятайте, що сумніви завжди вимагають пояснення. Поговоріть з сімейним лікарем, запитайте його, де можна провести дослідження слуху.

Як треба підготувати дитину до повторного скринінгу або попереднього діагностичного дослідження?

Для отримання кращих умов для дослідження дитині необхідно спати. Постарайтеся також забезпечити дитину сухим підгузником, запасним костюмчиком і питвом. В таких умовах, напевно, вдасться виконати дослідження.

Як виконується повторний скринінг або попереднє діагностичне дослідження?

Основне дослідження виконується так само, як в відділенні новонароджених, тобто за допомогою отоакустичної емісії (ОАЕ) або слухових викликаних потенціалів стовбура мозку (ABR). Відмінності лише в попередньому опитуванні, медогляді і виконанні додаткового дослідження (імпедансна аудіометрія), яке визначає стан середнього вуха. Завдяки додатковому дослідженню ми можемо підтвердити або виключити, наприклад безболісні зміни після отиту, які потребують лікування. Це відбувається за допомогою невеликого зонда, який вкладається в зовнішню частину слухового ходу. Дослідження нескладне, безболісне і повністю безпечне для дитини. Триває близько 5 хвилин.

Як часто бувають порушення слуху у новонароджених і грудних дітей?

Серйозні розлади слуху бувають у близько 2-4 з 1000 новонароджених. У 30% дітей з приглухуватістю не вдається знайти причин пошкодження слуху при медичному огляді. Такі діти не знаходяться в групі ризику, вони соматично здорові, в сім'ї немає випадків приглухуватості, батьки не перебувають у родинних стосунках. Причиною приглухуватості дитини, яка з'являється в сім'ї вперше, може бути генна мутація. Іноді приглухуватість може з’явитися або проявитися протягом перших років життя. Деякі діти можуть пізніше втратити слух через перенесену інфекцію, інфекційні захворювання, запалення мозкових оболонок, травми голови і т.д.  Кожна п'ята дитина в шкільному віці має різні порушення слуху. Більшість з них виникає в результаті запальних процесів і їх можна ефективно лікувати при ранній діагностиці.

Ми знаємо результат попереднього діагностичного дослідження. Що далі?

Якщо ми отримаємо негативний результат, підтверджений консультацією лікаря, необхідно виконати інші діагностичні аудіологічні дослідження. В результаті можна дізнатися, що у дитини не болючі ексудативні зміни, що вимагають фармакологічного лікування, або стійка приглухуватість, яка вимагає багатопрофільної реабілітації та слухопротезування.

Пам'ятайте! Втрата слуху в цей період життя дитини може бути непомітною.

Перші місяці життя дитини це, так званий, "золотий період розвитку мови", дуже важливий для розвитку майбутніх умінь спілкуватися з оточуючими людьми за допомогою мови. Дитина з втратою слуху не сприймає правильно звуки оточуючих людей  і тому її вміння в засвоєнні мови значно обмежене і часто неможливе. Сучасні дослідження показали, що мозок дитини формується під впливом слухових стимулів з оточення, включаючи мову. У погано чуючої дитини інформація з слухової системи досягає мозку в обмеженому об’ємі. Це може стати причиною зниження або невідворотної втрати слухових здібностей дитини. Чим пізніше розкриті порушення слуху і починається лікувальний процес, тим менше шансів, що дитина навчиться говорити, тому так важливо передчасно виконувати призначені дослідження. Оптимальний час, щоб закінчити діагностичні дослідження і вибрати правильний спосіб лікування приглухуватості - це перше півріччя життя дитини. Пізніше шанси твоєї дитини мінімізувати втрату слуху, зменшуються з віком, так як зменшується пластичність мозку і через це знижується ефективність реабілітації слуху та мовлення.

Ми працюємо:

Пн 9ºº - 17ºº

Вт  9ºº - 17ºº

Ср  9ºº - 17ºº

Чт  9ºº - 17ºº

Пт  9ºº - 17ºº

Сб 10ºº - 14ºº

Нд вихідний

Запис по телефону:

+38 095 849 54 20

+38 098 597 84 91

Міжнародний Центр Слуху і Мови Medincus

Польща, м. Каєтани, вул. Мокра, 7. 

тел / факс: +48 22 46 35 314

email: international@medincus.pl

www.medincus.pl

Волинський Центр Слуху і Мови Medincus

Україна, м. Луцьк, пр. Грушевського, 21

Волинська обласна клінічна лікарня, 

тел: +38 0332 29 51 73

       +38 095 849 54 20,       +38 098 597 84 91

email: medincus.volyn@gmail.com