Facebook

Волинський Центр Слуху і Мови Medincus

м. Луцьк, пр. Грушевського, 21. 

тел: +38 095 849 54 20

ДІАГНОСТИКА, ПРОФІЛАКТИКА І ЛІКУВАННЯ ХВОРОБ ВУХА

НОСА, ГОРТАНІ ТА РОЗЛАДІВ РІВНОВАГИ

Волинський Центр Слуху і Мови “Medincus” / Запитання

Наші послуги:

Cлухове виховання

Слухове виховання - це можливість розвитку вміння спілкування твоєї дитини.

«Я хочу, щоб гнучкий язик сказав все, що подумає голова»

Мова є основним засобом, що для встановлення і підтримки контактів між людьми. Її правильний розвиток залежить від багатьох факторів, але добрий слух має найбільше значення в процесі становлення вербального спілкування.

Що таке слухове виховання?

Це ряд дій, основаних на активації залишків слуху дитини і розвитку здатності їх використання для кращої орієнтації в оточенні і для розвитку мови. Перші три роки життя - це період найбільшої готовності до асимілаціі мови слуховим шляхом. Сучасні діагностичні методи, які застосовуються в медицині, дозволяють розкрити дефекти слуху вже в новонародженому періоді і заздалегідь забезпечити дитину відповідним слуховим апаратом. Цей момент і роль батьків дуже важлива для перебігу реабілітації. Саме батьки є гідами дитини в новому світі звуків, а їх дії повинні зосереджуватися на передачі дитині різноманітних слухових стимулів. Поведінка батьків має бути цілеспрямованою, продуманою і має дати можливість дитині асоціювати звуки з явищами, які їх викликають. Поведінка батьків не може бути обмеженою певним числом слухових вправ, а вона повинно бути стабільною підставою для формування слухової чутливості дитини. Такий підхід дає можливість досягти наступні цілі слухового виховання:

зацікавленість дитини світом звуків,

визначення різних аспектів звуків,

визначення мови на слуховому шляху,

розвиток мови і звукової мови.

Така поведінка дає дітям з порушенням органу слуху можливість повноцінного розвитку, ігри з чуючими однолітками і в майбутньому участі в загальній системі освіти. Основою слухового виховання є підвищення чутливості на оточуючі звуки, джерелами яких можуть бути:тварини,

транспортні засоби,

різноманітні дії (вбивання цвяхів, вкладання тарілок, стукіт у двері і так далі),

інструменти,

людські звуки (плач, сміх, кашель, хропіння),

природа (шум дерев, дощ, буря, струмок і так далі).

Раннє слухове виховання це також тренування вербального слуху. Необхідно ввести в оточення дитини мову, спів і музику. Слід дбати про те щоб мова була правильною, чіткою, з наголосами та відповідною інтонацією. Не слід побоюватися, особливо на початковому етапі реабілітації, «мови тіла», тобто різних жестів і поводжень, що підкреслюють сенс висловлювання. Слухове виховання - це заплановані вправи з використанням інструментів. Метою вправ є підготовка маленької дитини до дослідження слуху в «вільному полі». Перші ігри спрямовані на навчання дитини реакції на звук різних інструментів. Потім слід навчити шукати джерела звуку і дізнаватися такі його якості, як висоту, напругу, довжину, число і темп акустичних явищ. Слухове виховання ґрунтується на безсловесному і словесному матеріалі. Це основа аудитивно-вербального методу, остаточною метою якого є розвиток звукової мови дитини з дефектом слуху. Кожна нечуюча дитина, яка має слуховий апарат або імплант, може благоприємно пройти через наступні етапи слухового виховання і спілкуватися з оточенням за допомогою мови. Основні умови успіху - ранній діагноз, застосування відповідного слухового протеза, відсутність додаткових дисфункцій розвитку дитини і систематичне виконання реабілітації.

Ми працюємо:

Пн 9ºº - 17ºº

Вт  9ºº - 17ºº

Ср  9ºº - 17ºº

Чт  9ºº - 17ºº

Пт  9ºº - 17ºº

Сб 10ºº - 14ºº

Нд вихідний

Запис по телефону:

+38 095 849 54 20

+38 098 597 84 91

Міжнародний Центр Слуху і Мови Medincus

Польща, м. Каєтани, вул. Мокра, 7. 

тел / факс: +48 22 46 35 314

email: international@medincus.pl

www.medincus.pl

Волинський Центр Слуху і Мови Medincus

Україна, м. Луцьк, пр. Грушевського, 21

Волинська обласна клінічна лікарня, 

тел: +38 0332 29 51 73

       +38 095 849 54 20,       +38 098 597 84 91

email: medincus.volyn@gmail.com